ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը հանդիպել է ՌԴ Պետդումայի խոսնակ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 4-ին հանդիպել է աշխատանքային այցով եւ ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի միջոցառումների շրջանակում Հայաստանում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի խոսնակ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ:
Ողջունելով Վյաչեսլավ Վոլոդինին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ սա նշանակալի իրադարձություն է, քանի որ Հայաստանում առաջին անգամ տեղի է ունենում ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի արտագնա լիագումար նիստ:
ԱԺ նախագահն ընդգծել է, որ ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովն օրակարգային հարցերի լուծման եւ կոնսենսուսային որոշումներ կայացնելու արդյունավետ հարթակներից մեկն է: Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ հայկական պատվիրակությունն ակտիվ եւ հետեւողականորեն աշխատում է ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովում, մշտապես իրականացնում է կարեւոր փորձագիտական աշխատանքներ: Անդրադառնալով երկկողմ հարաբերություններին՝ խորհրդարանի ղեկավարն ընդգծել է, որ Հայաստանն ու Ռուսաստանը հանդիսանում են ռազմավարական դաշնակիցներ, իրականացվում են տնտեսական բազմաթիվ նախագծեր: Նա նշել է նաեւ, որ Հայաստանը մեծ նշանակություն է տալիս խորհրդարանական դիվանագիտության զարգացմանը:
Վյաչեսլավ Վոլոդինը շնորհակալություն է հայտնել Արարատ Միրզոյանին՝ ջերմ ընդունելության համար՝ կարեւորելով միջխորհրդարանական համագործակցությունը, նաեւ՝ գործակցությունը միջազգային տարբեր հարթակներում: Նա ընդգծել է, որ ռուս-հայկական բարեկամական հարաբերություններն ունեն խոր արմատներ: Ըստ Վյաչեսլավ Վոլոդինի՝ նոյեմբերի 5-ին կայանալիք ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի շրջանակում կքննարկվեն մի շարք կարեւոր օրակարգային հարցեր:

Встреча Председателя НС РА со спикером Государственной Думы РФ В.Володиным
4 ноября Председатель НС А.Мирзоян встретился со спикером Государственной Думы РФ В.Володиным, находящимся в Армении с рабочим визитом и в рамках мероприятий Парламентской Ассамблеи   (ПА) ОДКБ.
Приветствуя В.Володина в НС, А.Мирзоян отметил, что это знаменательное событие, так как впервые выездное пленарное заседание ПА ОДКБ проводится в Армении.
Председатель НС подчеркнул, что ПА ОДКБ – одна из эффективных платформ для решения повесточных вопросов и принятия консенсусных постановлений. А.Мирзоян отметил, что армянская делегация активно и последовательно работает в  ПА ОДКБ, постоянно проводит важную экспертную работу. Обратившись к двусторонним отношениям, глава парламента особо выделил, что Армения и Россия являются стратегическими союзниками, реализуются многочисленные экономические проекты. Он также отметил, что Армения придает весомое значение развитию парламентской дипломатии.
В.Володин, поблагодарив А.Мирзояна за теплый прием, подчеркнул важность межпарламентского сотрудничества, а также взаимодействия на различных международных площадках. Он особо выделил глубокие корни дружественных российско-армянских отношений. Спикер Госдумы отметил, что в рамках проводимой 5 ноября ПА  ОДКБ будет обсужден ряд важных повесточных вопросов.